Варте уваги

Українською, будь ласка: Набула чинності 30 стаття мовного закону

Сьогодні, 16 січня, набула чинності 30 стаття мовного закону, яка зобов'язує усіх постачальників послуг в Україні комунікувати з клієнтами виключно державною мовою, якщо не...

Унікальну монету, якій понад 1000 років, знайшли в Україні (ФОТО)

Закарпатські археологи знайшли середньовічну монету, яка була викарбувана на рубежі ХІ-ХІІ століть у королівстві хорватів та угорців Фото з відкритих джерел За словами археологів, монета у гарному стані, найімовірніше, в обігу...

Кондуктор вигнала дитину з тролейбуса на вулицю, де – 20С

У Рівному кондуктор вигнала 13-річну дівчинку з тролейбусУ №9. Про це повідомляють Rivne Online. Причиною стало, що дитина намагалась розрахуватися за проїзд надірваними грошима. Дитина дала їй дві гривні, вони...

Киянин запхав двох дітей у пакет і запустив з гірки – “батько року!”(відео)

Мешканці столиці розважаються, хто як може. Кияни зраділи надзвичайно рясному снігу, якого не бачили з позаминулого року, і вийшли кататися на санках, покришках або...

Пільги учасникам АТО та їх сім’ям: які передбаченні, як їх отримати

На сьогоднішній день все більше жителів країни задаються питанням про те, які пільги покладені учасникам АТО/ООС. До законодавства України час від часу вносяться зміни з цієї теми.

Учасникам антитерористичної операції на сході України, членам їх сімей та родичам загиблих покладена комплексна підтримка від держави (комунальні, податкові та інші пільги). Членами сім’ї учасника АТО / ООС вважаються Чоловік або дружина (якщо він/вона був учасником бойових дій), діти до 18 років або особи з інвалідністю I або II групи з дитинства. Пільги також покладені батькам, які не працюють.

У цій інструкції ми намагалися максимально доступно відповісти на актуальні питання про права і пільги для бійців, які воювали або воюють на Донбасі.

Пільги учасникам АТО / ООС у 2020 році

Учасникам антитерористичної операції надаються пільги, які фінансуються за рахунок коштів державного бюджету:

– Компенсація вартості житлово-комунальних послуг, твердого палива та скрапленого газу.

– Першочергове отримання житлової площі та ремонт будинків і квартир. Можливий кредит на будівництво, ремонт або покупку будинків і дач. Погасити її потрібно за 10 років.

– Право абсолютно безкоштовно отримати у власність ділянку землі.

– Безкоштовний проїзд міським та залізничним транспортом. У Києві на даний момент здійснюється реформа транспортної системи, але впровадження е-квитка як єдиного засобу для сплати за проїзд КМДА (КМДА) відстрочили до 2021 року. Як їздитимуть в столиці ветерани АТО та інші пільговики, які не зареєстровані в столиці, поки невідомо. Картку киянина отримати вони не мають права, а по посвідченню проїзд з 2021 року неможливий.

– Безкоштовне санаторно-курортне лікування. Забезпечуються путівками громадяни, які перебувають на обліку (вони самостійно вибирають санаторій, з яким управління праці потім укладе договір).

– Безкоштовне зубопротезування.

– Психологічна реабілітація.

– Медична допомога (спостереження) вагітним.

– Професійна адаптація (За останній рік багато бажаючих пройшли навчання і отримали права, а також різні професії).

– Матеріальна допомога сім’ям учасників антитерористичної операції та сім’ям загиблих учасників АТО / ООС, у яких діти навчаються в школі.

– Першочергове влаштування дітей до дошкільних навчальних закладів. Дітям учасників АТО / ООС надається державна цільова підтримка для здобуття професійно-технічної або вищої освіти (в технікумі або університеті). Це означає повну або часткову оплату вартості навчання, соціальну стипендію, забезпечення підручниками при вступі на навчання. Крім того, діти учасників АТО/ООС мають право на отримання деяких пільг у садочку, а саме — на безкоштовне харчування.

– Пільги автостраховки учасникам АТО діють, якщо ці особи є власниками легкових автомобілів з робочим об’ємом двигуна до 2500 куб.см включно. На території України пільги на страхування авто ОСАЦВ АТОвцям становлять 100%.

– Пільги на розмитнення пригнаного авто з ЄС (передбачені привілеї при розмитненні автомобіля, що ввозиться в Україну і придбаного за кордоном).

– Додаткова грошова винагорода виплачується військовослужбовцям, які під час виконання окремих завдань загинули, захоплені в полон або заручники. При цьому винагороди виплачують дружині (чоловікові) військовослужбовця.

– Компенсація за послуги з користування телефоном (застаріла пільга).

Пільги учасникам АТО

Для учасників АТО випустили спеціальну брошуру про їхні пільги та гарантії. Також є електронний варіант.

Восени 2019 року в партії “Слуга народу” ходили чутки про те, що необхідне скасування пільг і соціальних виплат учасникам бойових дій, якщо вони служили за контрактом. Однак пізніше стало відомо, що скасування компенсацій не буде.

Також варто знати, що доходи учасника бойових дій в період АТО, отримані в якості благодійної допомоги, не обкладаються ПДФО.

Пільги на оплату житлово-комунальних послуг

Членам сімей учасників АТО / ООС (дружинам/чоловікам) покладено пільги на комуналку в межах норм, встановлених чинним законодавством України, а саме:

 • електроенергія;
 • природний газ;
 • послуг тепло -, водопостачання та водовідведення;
 • утримання будинків, споруд та прибудинкової території;
 • вивезення побутового сміття та рідких нечистот.

Особам з інвалідністю покладена 100-відсоткова компенсація вартості житлово-комунальних послуг, учасникам бойових дій на сході України — 75-відсоткова, а членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни — 50-відсоткова. Така ж знижка (50%) дається на покупку твердого палива для тих, у кого немає центрального опалення.

Пільги учасникам АТО

Пільга надається:

 • сім’ям військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України;
 • особам рядового, начальницького складу;
 • військовослужбовцям, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших, утворених відповідно до Законів України, військових формувань, які є учасниками антитерористичної операції, та сім’ям військовослужбовців, загиблих (померлих), зниклих безвісти в зоні проведення антитерористичної операції на сході України або перебувають у полоні.

Для оформлення пільги військовослужбовцю або члену його сім’ї необхідно надати в УПРАВЛІННЯ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВИКОНКОМУ районної ради за місцем реєстрації наступні документи:

 • особиста заява в довільній формі;
 • згода на обробку персональних даних;
 • документ, виданий уповноваженими органами, що підтверджує участь військовослужбовця в антитерористичній операції на сході України, для полонених і безвісти зниклих – що підтверджує ці факти;
 • копія паспорта (1, 2, 11 сторінки) заявника;
 • довідка про присвоєння реєстрового номера облікової картки платника податків військовослужбовця та членів його сім’ї, які мають право на пільги відповідно до ст. 51 Бюджетного кодексу України;
 • свідоцтво про належність до членів сім’ї військовослужбовця, який загинув (помер) при проходженні військової служби в зоні проведення антитерористичної операції на сході України.

Вимагатися завірені копії зазначених документів (з пред’явленням оригіналу). Або в інстанції можуть зробити зняття їх копії.

До відома учасників АТО / ООС ТА ЧЛЕНІВ ЇХ СІМЕЙ! З 1 жовтня 2019 року в Україні проводиться монетизація пільг по комуналці для учасників бойових дій. Ветеранам надано право отримувати соціальні пільги “живими” грошима.

Отримання путівки на медичну та психологічну реабілітації

Заява на отримання безкоштовної путівки в санаторій подається до Департаменту соціального захисту населення за місцем реєстрації. За бажанням можна звернутися в Управління у справах дітей, сім’ї та молоді адміністрації свого міста.

Пільги учасникам АТО

Потрібні наступні документи:

 • медична довідка лікувального закладу за формою № 070 / о (видається дільничним або сімейним лікарем) — 3 копії, оригінал залишити у себе.
 • стати на облік в органах соціального захисту населення;
 • написати заяву;
 • копія посвідчення учасника АТО / ООС або інваліда війни;
 • документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення — додатково.

Забезпечення житлом

Учасники бойових дій (АТО/ООС) мають право на першочергове забезпечення житлом. Що стосується того, куди звертатися за наданням послуги, стати на чергу потрібно в місцевих адміністраціях.

Пільги учасникам АТО

Як оформити іпотеку в банку

За опитуванням стало відомо, що на сьогоднішній день близько 1 500 000 українських сімей потребують поліпшення умов проживання і допомоги в покупці житла (отриманні іпотеки). Грошова іпотека надається як компенсація АТОвцям за їх вагомий внесок у захист країни. Гроші на те, щоб купити житло, можуть отримати як учасники АТО/ООС так і їхні сім’ї (Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”).

Оформлення земельних ділянок

Учасники бойових дій можуть безкоштовно отримувати земельні ділянки:

 • для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;
 • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд у селах — не більше 0,25 гектара, у селищах — не більше 0,15 гектара, у містах — не більше 0,10 гектара.

Пільги учасникам АТО

Для реалізації права на безкоштовне отримання земельної ділянки учаснику бойових дій потрібно звертатися до органів влади відповідно до приналежності ділянок:

 • для отримання земельних ділянок комунальної власності – до сільських, селищних, міських рад;
 • для отримання земельних ділянок державної власності – в районні адміністрації;
 • з метою отримання земельних ділянок сільськогосподарського призначення держвласності у володіння або в користування для різних потреб — до центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин.

Останні новини

Помер старший брат Ріната Ахметова – Ігор: що відомо

Помер старший брат українського бізнесмена Ріната Ахметова. Ігорю Ахметову було 59 років. Наразі причина смерті – невідома. Ігор Ахметов помер на 60-му році життя Про смерть...

РОЗМИТНЕННЯ «ЄВРОБЛЯХ» ЗА 1000 ЄВРО: КОМІТЕТ ВР СХВАЛИВ НОВУ СТАВКУ

Отримані кошти пропонують спрямувати на вакцинацію від коронавірусу Законопроєкти про тимчасове встановлення максимальної ставки розмитнення авто, ввезених на територію України з порушенням митних правил до...

Собака потрапила у капкан на Харківщині: як рятували чотирилапого (ФОТО 18+)

Життя тварині вдалося врятувати     На Харківщині в яру ставлять сильця на лисиць, а туди потрапляють домашні тварини. Про це повідомляють Вартові еспресо. Зі слів очевидців, у регіоні постійно...

У Франції в найближчі дні можуть оголосити третій локдаун

Гіпотеза щодо третього локдауну у Франції стає все реалістичною, відповідне оголошення може прозвучати протягом найближчих днів. Про це з посиланням на джерела в уряді повідомило...

Польща дозволила українцям не відбувати карантин

Відтепер при в'їзді на території Польщі українці не зобов'язані відбувати карантин. Але за умови наявного негативного ПЛР-тесту на COVID-19. Про це йдеться у документі, який...