Варте уваги

Допомога 2200 гривень від ООН – як отримати?

Нещодавно Міністерство соцполітики повідомило, що близько 65 тис. українських пенсіонерів, які не мають статусу ВПО, отримають грошову допомогу від Мінсоцполітики та УВКД ООН. Яка допомога передбачена...

Луцький суддя-правдоруб з розладом особистості: особливості характеру і суддівства Віталія Ковтуненка

Суб’єктивна замальовка перша - особистісна У 2001 році ізраїльський письменник Сем Вакнін видав книгу про злоякісну самозакоханість. Коли читав її, здалось, що одного з героїв...

ВЧИТЕЛЬКА СКАЗАЛА ВИНЕСТИ УЧНЯ, ЯКИЙ ЗЛАМАВ НОГУ, ЗА ТЕРИТОРІЮ ШКОЛИ: ДЕТАЛІ ІНЦИДЕНТУ

У селі Холодній Балці на Одещині учень 6 класу зламав ногу, коли грав з однолітками у футбол після уроків. Але вчителька замість того, щоб...

Готелі для сімейного відпочинку в Туреччині

Відчуйте себе суперзіркою завдяки обслуговуванню світового рівня у помешканні Royal Garden Beach Hotel Чотиризірковий готель Royal Garden Select розташований у містечку Konakli в підніжжі Таврських...

Євангеліст при владі. Як у Рівному вперше в Україні керуватиме мер-богослов

BBC-Україна зробили спецматеріал про Рівне і Третяка

 

Олександр Третяк. Фото: BBC

 

До виборів 35-річний Олександр Третяк керував духовною семінарією, організовував молитовні сніданки та боровся з ЛГБТ-прайдами.

Але завдяки збігу обставин він несподівано виграв вибори у політичних зубрів та місцевих забудовників. Він мав змогу опинитись у різних політичних командах, включно зі «Слугою народу», проте балотувався від партії Петра Порошенка і став єдиним міським головою від «ЄС» у великих містах України, йдеться у матеріалі BBC.

Ми подаємо стислий виклад статті. Оригінал можете прочитати за посиланням.

Рівняни обрали мера-проповідника, чого спочатку не очікувати ані штаби суперників, ані, як кажуть інсайдери, не ставили за мету у самій «Європейській солідарності».

 

Без досвіду у політиці та міському управлінні Олександр Третяк очолив обласний центр на чверть мільйона людей.

Але вже у перші ж дні на посаді показав неабияку політичну «чуйку» та християнське вміння прощати – уклав союз та віддав крісло секретаря міськради головному політичному опоненту на виборах – бізнесмену-забудовнику Віктору Шакирзяну, команда якого добряче полила брудом богослова перед другим туром.

З семінарії у мерію

Новообраний міський голова – викладач англійської та німецьких мов за першою освітою, а за другою – магістр богослов’я.

Він десять років працював ректором Рівненської духовної семінарії і Академії християн віри євангельської.

Третяк протестант, що має важливе значення для місцевої політики, де більшість – православні й сильні позиції Московського патріархату.

Олександр Третяк раніше займався волонтерством та місіонерством: був учасником поїздок у африканські країни, де працював у будинках для дітей-сиріт.

З 2014 року організував доставку гуманітарних вантажів на лінію фронту у зону АТО.

 

Усі фото з матеріалу BBC

 

Олександр Третяк раніше не балотувався на виборах й не був активним політиком.

В інтерв’ю для BBC News Україна він розповів, що у січні цього року до нього зверталися представники різних партій зі своїми пропозиціями йти на вибори.

Каже, що пропонували і від президентської партії «Слуга народу».

Але обрав «ЄС» Петра Порошенка, «бо це проукраїнська, пропатріотична, і продемократична сила, яка взяла вектор республіканського розвитку, що мені симпатизує».

А ще, як кажуть місцеві знавці, не останню роль зіграла постать Олександра Турчинова, який керує штабом «ЄС».

«Пастор», як часто називають пана Турчинова через його захоплення протестантською вірою, має схожі погляди з новим мером Рівного.

Новобраному міському голові імпонують погляди Олександра Турчинова.

 

Ще перед торішніми президентськими виборами він написав пост, що віддав би свій голос за нього, адже це «один з тих топ-політиків, котрий чітко висловлює свою позицію, щодо підтримки класичного устрою сімейної інституції та заборони пропаганди лівацької неомарксистської (лгбт) ідеології яка під різним соусом намагається легалізуватись в Україні».

У розмові з ВВС News Україна пан Третяк розповів, що давно знає Олександра Турчинова. Але наполягає, що аж надто близько з ним не спілкується.

– Останні пів року ми активно спілкувалися щодо виборів. Я був у прямому підпорядкуванні центральному штабу.

 

Як керівник штабу він давав поради. Але не скажу, що він прямо на мене впливає, – розповів пан Третяк.

І наполягає, що пан Турчинов точно не впливає на нього «по церковній лінії».

 

Усі фото з матеріалу BBC

 

Торік міська рада міста ухвалювала рішення про заборону «маршів рівності», «прайдів», і «фестивалів квір-культури». Пан Третяк підтримував такі дії влади, згодом суд скасував це рішення.

Олександр Третяк давно виступав проти ЛГБТ-спільноти та називав їх збоченцями. Натомість координував ходу за сімейні цінності. Він засудив рекламу «Гелловіна», виступаючи перед депутатами минулої осені, адже це, на його думку, пропагує суїцид.

Як вдалось виграти

У Рівному виборча компанія фактично розпочалася за пів року до її офіційного старту. А в серпні про рішення не йти у мери оголосив Володимир Хомко, який керував містом 12 років.

Це суттєво змінило політичний ландшафт міста й дало змогу вистрелити новим обличчям. Адже у разі його балотування шанси обратись знову були дуже великими.

У першому турі першим був Віктор Шакирзян, у якого була наймасованіша кампанія, а Олександр Третяк став другим і відстав на кілька відсотків.

Місцевий політичний експерт Гліб Олійник у розмові з ВВС News Україна розповів, що на фоні низької явки на вибори у місті прийшли голосувати люди, які хочуть змін. Він зауважує, що спроба опонентів Третяка розіграти релігійну карту нашкодила їм самим.

На першій же сесії міської ради стався політичний скандал – Олександр Третяк запропонував на посаду секретаря свого конкурента у другому турі Віктора Шакирзяна.

 

Усі фото з матеріалу BBC

 

Секретар міської ради та мер

У голосуванні відмовилися брати участь депутати від трьох партій. Секретаря обрали 26 голосами й учорашні суперники – ЄС та «Рівне разом», об’єднались із «Свободою» та «За майбутнє». ЄС звинуватили у зраді та повернення до влади старих еліт, які й раніше керували містом.

Олександр Третяк такий крок пояснив об’єднанням на благо міста. Старі образи та бруд він швидко пробачив.

– Маємо об’єднати зусилля довкола ідей, які набрали найбільшу кількість прихильності виборців, щоб понизити градус напруги і взяти найкраще з їхньої та нашої команд. І працювати на благо міста, – заявив мер.

Як керуватиме мер-богослов

Деякі місцеві експерти та політики припускають, що пан Третяк не зовсім підготовлений до керівництва містом й ним будуть легко маніпулювати досвідченіші партійці. А господарчу частину можуть взяти на себе старі кадри, які й так керували міським життям останніми десятиліттями.

У розмові з ВВС News Україна мер спокійно реагує на закиди щодо його недосвідченості та несамостійності.

-Я є teachable, тобто людиною, здатною до навчання.

 

Освоїти ключові ази підготовки бюджету та економіки не буде проблемою.

 

Маю хорошу команду фахівців, а ще ж десять років очолював навчальний заклад, а це пошук системного фінансування, налагодження безперебійної роботи. Це уже серйозний досвід, – наполягає Олександр Третяк.

Він анонсує новий підхід до управління – міська влада має стати сервісною службою.

На питання стосовно просування «сімейних цінностей» і можливого переслідування ЛГБТ-спільноти та заборони прайдів, міський голова пояснив, що керуватиметься виключно Конституцією України. І забороняти нічого не планує.

– Ну вийде там 2-3 людини – будь ласка, нехай пройдуться. Забороняти немає сенсу, – запевнив мер.

Третяк неодноразово висловлювався на підтримку нинішньої влади Польщі та її консервативної політики у гуманітарній сфері, зокрема і ставлення до «сімейних цінностей».

Гліб Олійник прогнозує, що Олександр Третяк та його команда намагатимуться змінити місто, що викличе критику і незадоволення.

– Їх критикуватимуть у будь-якому випадку: або за зміни, або за бездіяльність.

 

Наприклад, поява платних парковок навряд чи отримає багато прихильників, однак це вирішить проблем у перспективі.

 

Ініціаторів обов’язково критикуватимуть, як і самого Третяка, – пояснює експерт.

Мер планує зробити своєю заступницею з економічних питань чиновницю зі стажем Світлану Богатирчук-Кривко. Співрозмовники ВВС припускають, що саме вона буде мати найбільший сплив на розвиток міста.

Меру буде складно з нею, вважає Гліб Олійник, однак буде чому повчитися, як в управлінця із двадцятилітнім стажем.

 

Показово, що хоч пані Богатирчук-Кривко у команді «ЄС», проте є прихильницею УПЦ Московського патріархату.

Поки що перша реформа мера – зміна формату новорічної ялинки.

Цього року на центральному майдані не буде традиційної живої ялинки. Прикрасять кілька дерев, а в наступному році новий мер планує придбати штучне дерево.

12 років застою?

Рівне – місто базарів, – так найчастіше відгукуються про нього ті, хто побував тут вперше. У місті процвітає стихійна торгівля, а забудовники безсистемно зводять висотки у самому центрі міста на фоні типової радянської забудови.

Дійшло до того, що висотку звели просто біля історичного музею міста, який є чи не головною історичною пам’яткою. Забудовники матимуть сильні позиції у новій міській раді.

 

Усі фото з матеріалу BBC

 

Експерти прогнозують, що перший рік нового міського голови покаже, чи зможе він якісно змінити ситуацію у Рівному.

А одне з головних питань, про які розмірковують у місті – чи налагодять мер і секретар міськради особисту співпрацю, без якої хитка владна конструкція може не запрацювати.

Докладно прочитати матеріал BBC-Україна

Останні новини

Допомога 2200 гривень від ООН – як отримати?

Нещодавно Міністерство соцполітики повідомило, що близько 65 тис. українських пенсіонерів, які не мають статусу ВПО, отримають грошову допомогу від Мінсоцполітики та УВКД ООН. Яка допомога передбачена...

Росія готується оголосити Україні війну 15 липня, — росЗМІ

Російські пропагандистські ЗМІ почали поширювати інформацію, що рф нібито готується оголосити Україні війну 15 липня, пише телеграм-канал Инсайдер UA. Для залякування українців окупанти розписують купу погроз...

Корпус Chieftec Hunter GS-01B-OP

Корпус Chieftec Hunter GS-01B-OP https://fas.st/A3vvT  

Разъем AM3 + Asus M5A97 LE R2.0, материнская плата DDR3 32 Гб PCI-E 2,0, AMD 970, оригинальная десктопная материнская плата Aus M5A97 LE R2.0...

Разъем AM3 + Asus M5A97 LE R2.0, материнская плата DDR3 32 Гб PCI-E 2,0, AMD 970, оригинальная десктопная материнская плата Aus M5A97 LE R2.0...

Каркас XXL + 6 ножек Orthobase 120×200 см R088-0070

https://fas.st/RTCJO https://fas.st/T2hNEN Размеры 120 х 200 см Ножки в комлекте С ножками Количество ламелей 46 Материал ламелей Бук Расстояние между ламелями 2,5 см мм Высота каркаса 27 мм Профиль цельносварной, изготовлен из...